واحد فروش : 03135720201
قلیه ماهی با تن ماهی

قلیه ماهی با تن ماهی

  • نویسنده : admin
  • تاریخ درج : 1396/04/15
  • تعداد بازدید : 964
  • پسندیدن :

 

 

مواد اولیه قلیه ماهی :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

تن ماهی

یک قوطی

100 گرم / 315 کالری

گشنیز

400 گرم

100 گرم / 20 کالری

شنبلیله

100 گرم

100 گرم / 30 کالری

فلفل قرمز تند

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 318 کالری

فلفل سیاه

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 0 کالری

تمرهندی

یک بسته کوچک

100 گرم / 238 کالری

نمک و زردچوبه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن

به میزان لازم

100 گرم / 900 کالری

سیر

یک بوته کوچک

100 گرم / 120 کالری

 

طرز تهیه قلیه ماهی :

*.: سبزی ها را خوب شسته، خرد کرده و بعد در روغن سرخ می‌کنیم.سیر را له کرده و با سبزی ها تفت می‌دهیم.

*. نمک، فلفل سیاه و قرمز و زردچوبه را اضافه کرده و بعد آب را می‌افزاییم و می‌گذاریم خوب بپزد.تمبر هندی را با دو پیمانه آب خیس می‌کنیم و کمی با دست چنگ زده تا شیره آن خوب خارج شود.

*. پس از یک ساعت آن را از صافی رد کرده و به مایه سبزی در حال جوش اضافه می‌کنیم. وقتی خورش به روغن افتاد، تن ماهی را می‌افزاییم، پس از 10 دقیقه این غذای خوشمزه حاضر است.

 

خواص شنبلیله :

*. شنبلیله برای بهبود قند خون از قدیم الایام شناخته شده است. از دیگر اثرات آن بهبود کلسترول بالا می‌باشد. شنبلیله برای افراد دیابتی که از کلسترول بالا نیز در رنج هستند، یک تیر با دو نشان است. مطالعات متعدد نشان می‌دهد مصرف روزانه 500 میلی گرم شنبلیله،‌تری گلیسرید و کلسترول را کاهش و HDL که کلسترول خوب می‌باشد را افزایش می‌دهد.

*. وجود اسیدآمینه هیدروکسی ایزولوسین در دانه شنبلیله از علل دیگر معروف بودن این گیاه به عنوان گیاهی ضددیابتاست؛ زیرا هیدروکسی ایزولوسین باعث تسریع ترشح انسولین می‌شود. این عامل در کنار اثر کاهندگی قند خون که به وسیله فیبرهای موجود در شنبلیله القا می‌شود، باعث کنترل قند خون و اثرات ضد دیابتی این گیاه می‌گردد.

 


محصولات تن ماهی

چرا باید ماهی بخوریم؟ چرا باید ماهی بخوریم؟

مصرف آبزیان از دیرباز به ‌عنوان یکی از غذاهای بسیار مهم، هم از نظر ارزش‌های غذایی و هم از نظر روش‌های دارویی مطرح بوده است. در عصر حاضر نیز با توجه به رشد روزافزون جمعیت و در حالی که نیمی از مردم دنیا دچار سوءتغذیه هستند، ماهی و آبزیان می‌توانند در مقام تامین پروتئین مصرفی جایگاه ویژه‌ای را دارا باشند. ماهی با دارا بودن 19 درصد پروتئین و جذب 99 درصد از این میزان پروتئین و همچنین چربی‌ها و اسیدهای آمینه ضروری بدن وویتامین‌ها و مواد معدنی مهم از نظر غذایی دارای ارزش بالایی است. همچنین در چند بیماری مانند ناراحتی‌ه

ادامه مطلب
خبرهای شکیل تن
Shakil Tuna in oil